Nauczanie

Nasze ciało, tak samo jak dusza i umysł, jest zaproszone do modlitwy! Jesteśmy tak ścisłą jednością, że kiedy coś dzieje się w naszej duszy, przeżywa to również ciało i odwrotnie!

Taniec dla Boga pomaga nam odkryć tę jedność - jedność, której zapragnął dla nas Bóg! Jak często na co dzień o tym zapominamy? Jak często żyjemy "obok" własnego ciała, nie chcąc uznać jego potrzeb, sygnałów, które nam wysyła?...

Modlitwa tańcem wymaga odwagi, jest bowiem zaproszeniem do poznania siebie, swojej historii, która jest zapisana w naszym ciele. Taniec dla Boga może stać wspaniałą drogą uzdrowienia, na końcu której spotkamy Tego, który przebywa w najświętszym miejscu naszej duszy...

Modlitwa tańcem to też droga ku wewnętrznej wolności, bowiem dopiero, gdy uświadomimy sobie miłujące spojrzenie naszego Ojca, które osłania nas przed spojrzeniami innych ludzi, nasz taniec staje się prawdziwym uwielbieniem, płynącym z głębi nas samych. Przyjmując spojrzenie Ojca, w Nim odkrywamy własne, niepowtarzalne piękno, zupełnie inne od wzorów tego świata.

Drogą, którą wskazuje nam Bóg od samego początku, jest prostota. Tańce, które otrzymaliśmy od Pana, może tańczyć praktycznie każdy. Nie oznacza to, że w opracowywaniu tańców nie staramy się kierować obowiązującymi zasadami choreografii. Widzimy też, że obok formacji duchowej konieczna jest praca nad własnym warsztatem i rozwojem tanecznym. I ta praca też jest modlitwą!

Bóg posługuje się tym, co jest w nas, tym, co potrafimy, by objawiać innym Swoją chwałę. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż jesteśmy w drodze, wciąż odkrywamy nasze powołanie i odnajdujemy je wtedy, kiedy decydujemy się być dla innych.

Być może nosisz w swoim sercu pragnienie modlitwy tańcem. Być może czujesz się zupełnie osamotniony w tym pragnieniu, bo "kto tak się modli?". Być może nigdy nie myślałeś, że można tańczyć dla Boga.

Pragniemy zaprosić Cię do kontaktu z nami, może Bóg chce w Twoim życiu dokonać czegoś wielkiego właśnie przez taniec....